Lamineerimine

Lamineerimine kuumlaminaatoril

Poognamõõt min. 250 x 250 mm max 720 x 1060 mm
Grammkaal 130g/m² – 350g/m²

Trükipoognad kaetakse termokilega.

NB! Tegemist on tööstusliku ja hulgi trükipoognate lamineerimisega. Meie valikus on: matt laminaat, kraapimiskindel matt laminaat ja Sense matt siidise pinnaga laminaat. Läikivatest on tavaline läikiv laminaat ja eelnevalt valmispressitud linase reljeefse mustriga läikiv laminaat. Samuti on oluline teada, et me pakume 100% järeltöötlus laminaate, seega tegemist on kõige kõrgema kvaliteediga laminaatidega, mis on nädala jooksul peale paigaldust trükitavad, kohtlakitavad, nuuditavad, lõigatavad, stantsitavad.

Poognate pikkus peab olema ühe töö lõikes ühesugune (poognad puhastada), kuna masina etteandekiirus reguleeritakse konkreetse töö järgi. Trükkimisel peab arvestama, et töö teostamiseks vajame esi- ja markeservast min.15mm, teistelt servadelt min.10mm trükita pinda. Ümbervisatavate poognate puhul (kui neid on vaja lõigata lamineerimiseks), tuleks arvestada juba monteerimise käigus piisav lõikamisvaru ja jätta vahekoht trükita.

Trükipulber
Valige peeneteraline trükipulber ja kasutage seda mõõdukalt. Liigne pulber jätab laminaadi alla teralise pinna (eriti läikiva laminaadi puhul).

Trükivärv
Valides trükivärvi veenduge, et värv oleks sobilik lamineerimiseks. Arvestage, et metallikvärvid (kuld,hõbe) kuivavad märgatavalt kauem. Metallikvärvid soovitame katta ofsettlakiga, see parandab pisut nende vastupanuvõimet mehhaanilistele teguritele(rattad,keeled,koolutamine,lõikamine jne.). Metallikvärvidel, suurtel täispindadel (reflexsinine,SPOT) ja CMYK pindadel (nt. tumesinine, must),on olnud probleeme laminaadi nakkumisega. Laminaadi liimikiht on väga õhuke ja siis võib juhtuda, et mehhaanilisel töötlemisel (soonimine,nuutimine) tuleb laminaat koos värvikihiga lahti.
Lamineeritavad poognad peavad olema kuivad. Optimaalne kuivamis- ja aklimatiseerumisaeg on 24-48h. Suurematel formaatidel (~A1;B1) esineb tihti poognate kortsutamist. Seoses sellega soovitame suurematel formaatidel alati lõigata ära liigsed trükita pinnad ja jätta servadesse ca 10mm valget pinda, see leevendab märgatavalt probleemsete poognate lamineerimist (enne lõikamist palume kindlasti, et Te konsulteeriksite meiega).
Alati tuleks arvestada sellega, et lamineerimisprotsessi käigus võivad osad poognad rikneda. Soovitame lisada puhtale tiraazile ca 50 pg. lisamaterjali. A1 ja B1 poognate puhul tunduvalt rohkem ca 150-200 pg. Sissevõtuks vajame u.10 pg.
On olemas palju tegureid (niiskus, värvikihi paksus, staatiline elekter, temperatuur, poognate venimine jpm.), mis mõjutavad oluliselt lamineerimisprotsessi.

NB! Lamineerimine ei peida trükidefekte vaid toob need veelgi paremini esile
(eriti matt laminaat).